Święta to wspaniały czas, aby Twoje dziecko zakochało się w czytaniu. W szkołach dzieci często zniechęcają się do czytania ze względu na zły wybór lektur, dlatego tak ważne jest by samemu zaproponować im godne przeczytania książki i zaszczepić w nich radość czytania. W ofercie jest teraz pełno wartościowych, ale jednocześnie ciekawych książek. Warto coś wybrać i podarować swojemu dziecku pod choinkę. Oto lista książek, które na pewno przypadną młodszym do gustu.

“Mikołajek. Pierwsze przygodny Mikołajka” – Goscinny Rene, Sempe Jean-Jacques

Przezabawne przygodny tytułowego bohatera i jego kumpli. Chodzą do szkoły, ale głównie czas spędzają na zabawie i żartach. Dorosłym serii o “Mikołajku” chyba przedstawiać nie trzeba, ale jeśli ktoś jednak nie czytał, to z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to jedna z lepszych książek dla dzieci. Wydanie “Mikołajek. Pierwsze przygody Mikołajka” zawiera pięć pierwszych tomów, które kiedyś były wydawane pojedynczo, jako mniejsze książeczki. Prosty język, ale i wydarzenia z perspektywy dziecka sprawią, że na pewno będzie to udany prezent na święta.

Seria “Magiczne Drzewo” – Andrzej Maleszka

Seria wspaniała dla fanów magii, której w “Magicznym drzewie” jest na prawdę sporo. W pierwszym tomie historia skupia się na Czerwonym krześle, które nagle pojawia się w domu jednej z bohaterek. Czyta się bardzo przyjemnie i wraz z bohaterami odkrywa kolejne przygody pełne magii. Warto zakupić od razu całą serię, bo mogę zagwarantować, że na jednym przeczytanym tomie się nie skończy.

“Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach” – Jola Richter-Magnuszewska

Dla tych troszkę mniejszych dzieci dobrym pomysłem na książkowy prezent jest “Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach”. Pięknie wydana, z licznymi ilustracjami książka bawi, ale i uczy o leśnych stworzeniach. Sprawdzi się idealnie dla dzieci, które są zafascynowane przyrodą tak samo mocno, jak autorka książki. 

“Kraina opowieści. Zaklęcie Życzeń” – Chris Colfer

Pierwszy top przygodowej serii dla dzieci z dużą ilością magii i bohaterów znanych z popularnych bajek i baśni. “Kraina opowieści. Zaklęcie Życzeń” to historia wciągająca młodego czytelnika w baśniowy świat już od pierwszej strony. Główni bohaterowie opowieści to bliźniacy, którzy nagle znajdują się w środku znanym im od lat historii – o Złotowłosej, Kopciuszku czy Czerwonym Kapturku. Pełna humoru i wartkiej akcji sprawdzi się jako prezent pod choinkę dla dzieci w wieku od 8. do 13. lat, ale i te starsze dzieci na pewno będą też zadowolone.

Boże Narodzenie zdjęcie autorstwa prostooleh - pl.freepik.com